CL31C6R8CBCNNNC Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CAP CER 6.8PF 50V NP0 1206 6.8pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Part Nnumber
CL31C6R8CBCNNNC
Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 1206 6.8pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Producer
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Basic price
Categories Capacitors Ceramic Capacitors Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Series CL Packaging Cut Tape (CT) Part Status Active Capacitance 6.8pF Tolerance ±0.25pF Voltage - Rated 50V Temperature Coefficient C0G, NP0 Operating Temperature -55°C ~ 125°C Features - Ratings - Applications General Purpose Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 1206 (3216 Metric) Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max) - Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) Lead Spacing - Lead Style -
Following Parts
Random Products
(keyword CL31C6R8CBCNNNC Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CAP CER 6.8PF 50V NP0 1206 6.8pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric))